Przeglądy budowlane

Przegląd obiektów budowlanych – jak wygląda?

Tylko dzięki regularnemu przeglądowi budowlanemu możemy mieć pewność, że nasz budynek nadaje się do użytkowania oraz że jest on w stanie zapewnić nam odpowiednie bezpieczeństwo. Nieruchomości powinny być więc poddawane przeglądom technicznym w systemie rocznym i pięcioletnim.

Roczny przegląd budynku polega na sprawdzeniu:

  • elementów budynku i budowli oraz instalacji, które są narażone na szkodliwe działanie atmosferyczne oraz na działania czynników występujących podczas użytkowania obiektu,
  • instalacji i urządzeń, które służą ochronie środowiska,
  • instalacji gazowych oraz przewodów kominowych: dymowych, spalinowych i wentylacyjnych.

Pięcioletni przegląd obiektów budowlanych polega zaś na sprawdzeniu:

  • stanu technicznego obiektu budowlanego oraz jego przydatności do użytkowania
  • estetyki obiektu budowlanego wraz z jego otoczeniem,
  • instalacji elektrycznej i piorunochronnej w zakresie stanu sprawności połączeń, osprzętu, zabezpieczeń i środków ochrony od porażeń, odporności izolacji przewodów oraz uziemień instalacji i aparatów.

Ponadto budynki, których powierzchnia przekracza 2 000 mkw oraz inne obiekty budowlane o powierzchni dachu powyżej 1 00 mkw powinny podlegać kontrolom aż dwa razy do roku.

Obowiązek przeprowadzenia przeglądu budowlanego spoczywa na osobach, które są właścicielami lub zarządcami nieruchomości. Nie dotyczy on zaś osób odpowiedzialnych za domy jednorodzinne, letniskowe i obiekty budownictwa zagrodowego.

Przegląd budowlany wykonywany przez Struo na terenie Katowic oraz województwa śląskiego przeprowadzany jest za pomocą technik termowizyjnych. W razie potrzeby oraz na Państwa życzenie zapewnimy również, aby Państwa Książka Obiektu Budowlanego była zawsze aktualna.

Sprawdź nasze realizacje

Jesteśmy firmą wykonującą przeglądy w Katowicach stawiającą na terminowość, kompleksowość oraz zapewniamy profesjonalne doradztwo. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Swoje usługi kierujemy zarówno do firm, jak i klientów prywatnych. Posiadamy wszelkie niezbędne uprawnienia oraz wieloletnie doświadczenie, które pozwalają nam świadczyć usługi na wysokim poziomie. Podczas przeglądu budowlanego dokładnie wskażemy Państwu wszelkie usterki oraz podpowiemy, jak usunąć stwierdzone przez nas uszkodzenia i wady.

Jeśli są Państwo zainteresowani przeglądem budowlanym to zapraszamy do  zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy oraz do kontaktu z naszymi pracownikami. Działamy na terenie Katowic oraz województwa śląskiego.